Sayın meslektaşımız, Yılbaşını izleyen günlerdeki duyurumuzla Emekli Sandığı emeklisi hekimlerin aylıklarında yapılan iyileştirmeye ilişkin aksaklıklardan söz etmiştik.

EMEKLI_AYLIK_ARTISINDAN_YARARLANACAK_MESLEKTASLARIMIZIN_DIKKATINE!

Yukarıdaki bağlantıdan okuyabileceğiniz yazının ekinde başvuru dilekçesi ve dilekçenin gönderileceği adresi de paylaşmıştık. HEKİMGÜÇBİRLİĞİ Hukuk Bürosu’nun (Büro Sorumlusu Av Abdullah Hızal) yol göstericiliğinde yaptığımız girişimler sonuç vermektedir.

SGDP ödemesi kapsamında mesleki faaliyeti olmadığı halde ek ödemeden yararlanamayan meslektaşlarımızın ek ödemeleri hesaplarına yatırılmaya başlanmıştır. Bu arada fark ettiğimiz bir başka aksaklıkla da ilgili bilgilendirmede bulunmayı yararlı görüyoruz.

Emekli hekim aylığı iyileştirmesi hesaplarına yatırılmış olan bazı meslektaşlarımıza uzman hekim olmalarına karşın eksik ödeme yapıldığı bilgisi alınmıştır.

Bu durumdaki meslektaşlarımızın da yukarıdaki bağlantının ekinde yer alan dilekçeyi ıslak imzalı olarak belirtilen adrese göndermeleri ve uzman hekim olduklarına ilişkin uzmanlı belgesi fotokopisini eklemeleri durumunda aksaklık giderilebilecektir. Gereğini yapmış olmasına karşın sorunu giderilemeyen meslektaşlarımızın başvurması durumunda yardımcı olunacaktır.

Saygılarımızla

HEKİMGÜÇBİRLİĞİ

İletişim için : info@hekimgucbirligi.org

532 233 42 35